A SZERB EGYSÉG, SZABADSÁG ÉS ZÁSZLÓ NAPJA - ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА, СЛОБОДЕ И ЗАСТАВЕ

2022-09-26 | Események
ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА, СЛОБОДЕ И ЗАСТАВЕ
У Сенћанској гимназији је 15. септембра свечано обележен Дан српског јединства, слободе и националне заставе. Тим поводом су ђаци на првом часу читали пригодно писмо о овом празнику које је упутила министарка проф. др Дарија Кисић Тепавчевић. Такође, ђаци наше школе су се пригодним активностима (рецитовањем родољубиве поезије, израдом презентација) на часовима матерњег језика и историје целе прошле недеље придружили сећању на хероје нације.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A SZERB EGYSÉG, SZABADSÁG ÉS ZÁSZLÓ NAPJA
Szeptember 15-én a Zentai Gimnáziumban megünnepelték a szerb összetartozás, szabadság és országzászló napját. Ebből az alkalomból az első órán a diákok külön levelet olvastak fel az ünnepről, amelyet a miniszter, Prof. Dr. Darija Kisić Tepavčević. Iskolánk tanulói az elmúlt héten megfelelő tevékenységekkel (hazafias versek szavalása, előadások készítése) részt vettek a nemzet hőseire való emlékezésben anyanyelvi és történelem órán.