Sportnap - спортски дан

2023-05-24 | Események
Данас је у нашој школи одржан спортски дан у којем су учествовали ученици наше школе. Активности су почеле кросом, а затим су истакнути спортисти, наши ђаци, демонстрирали различите спортове: рвање, карате, стони тенис, а завршене су одбојкашким мечевима у којима су снаге одмерили професори и ученици.
Спортским дану је претходило стручно предавање др Даниела Балога који је причао ученицима о здравом начину живота и здравој исхрани.
Цео пројекат под називом: "Промовисање бављења спортом код ученика Сенћанске гимназије" реализован је захваљујући успешно урађеном пројекту којим смо конкурисали код Покрајинског секретаријата за спорт и омладину.

Intézményünkben 2023.május 23-án sportnapot tartottunk, melynek megvalósítása a Tartományi Sport és Ifjúsági Titkárság támogatásának köszönhető. A Sporttevékenység népszerűsítése a Zentai Gimnázium diákjai körében elnevezésű projekt keretében a tanulók futóversennyel kezdték a napot, majd egészséges reggeliben részesültek, ezek után került sor a különböző sportágak bemutatójára. Jeles gimnazista sportolók a birkózás, a karate, az asztalitenisz területéről mutatták be társaiknak ezen ágakat a gyakorlatban, s az egész a tanárok és diákok röplabdajátékával zárult. A sportnaphoz tartozik az az előzetes előadás, amit dr.Balogh Dániel, iskolánk egykori diákja tartott a sport egészségre gyakorolt kedvező hatásairól.