Републичко такмичење у знању латинског језика - Köztársasági verseny latin nyelvből

2023-05-31 | Események
У Београду, на Филозофском факултету, 20. маја ове године је одржано Републичко такмичење у знању латинског језика, на којем су учествовале и ученице наше школе. Међу ученицима првог разреда (учествовало је њих 50) леп резултат је постигла Зита Шарњаи из одељења 1/2, 20. место. Ученица 2/1 одељења, Милана Баришић заузела је 22. место у конкуренцији од 30 ученика такмичара. На фотографији су професорица латинског језика Рита Бевиз Каваи и ученице Милана Баришић и Зита Шарњаи.

Május 20-án a Belgrádi Egyetem Bölcsészettudományi Karán került sor idén is a Köztársasági versenyre latin nyelvből, amelyen iskolánk két tanulója is részt vett. Ötven elsős diák közül Sarnyai Zita, iskolánk 1/2 osztályos tanulója szép eredményt ért el fordításával latinról magyar nyelvre. Évtizedek óta Zenta az a város, ahonnan magyar ajkú tanulók is indulnak ezen versenyen. A harminc másodikos versenyző között pedig Milana Barišić, a 2/1 osztály tanulója mérte össze fordítói tudását az ország legjelesebb diákjaival e klasszikus nyelv ismeretében. Bőviz Kávai Rita tanárnővel Milana Barišić és Sarnyai Zita.