Дан града Сенте - Zenta város napja

2023-09-13 | Események
У оквиру свечаног обележавања Дана града Сенте и ове године смо у Сенћанској гимназији положили венце испод спомен-бисте др Иштвана Селија, критичара и историчара књижевности и универзитетског професора. Свечани скуп је на почетку поздравио Атила Јухас, члан Општинског већа задужен за културу и образовање, а затим су ученици наше школе извели пригодан програм који је завршен одавањем поште  некадашњем директору наше школе, др Селију.

Szeptember 11-én a zentai városnapi rendezvények keretében  ünnepélyesen megkoszorúzták a Zentai Gimnáziumban dr. Szeli István, akadémikus, irodalomtörténész, egyetemi tanár és kritikus mellszobrát. Az alkalmi műsor elején ünnepi beszédével köszöntötte az egybegyűlteket Juhász Attila, a zentai önkormányzat művelődéssel és  oktatással  megbízott  tagja, ezt követően pedig a gimnázium diákjainak alkalmi összeállítása következett, végül elhelyezték a kegyelet koszorúit tisztelegve ezzel az intézmény egykori igazgazója előtt.