2024-03-20 | Események
Дан уметности у Сенћанској гимназији

У Сенћанској гимназији је 19. марта  уприличено отварање изложбе ликовних радова ученика који су учествовали у Зимском ликовном кампу. Изложбу је отворила директорица наше школе Ева Ујхази, а овај посебан догађај је пропраћен представљањем ученика у различитим уметностима, па су тако присутни могли да уживају и у поезији и музици.
Препознавање, развијање и неговање љубави према уметности није само наш циљ, него је и наша велика жеља. Данас смо били сведоци да је Сенћанска гимназија место где она живи. Уживали смо у талентима својих ђака.
Дан уметности ће једног дана, надамо се, постати традиција и бити  манифестација о којој се прича!

2024. március 19-én a Zentai Gimnázium dísztermében sor került a Művészet napja elnevezésű kiállítás ünnepélyes megnyitójára. Ez alkalomból az alkalmi műsorban részt vettek intézményünk kiváló képességű diákjai, akik a zenei és az irodalmi műalkotások interpretálásával és előadásuk színvonalával mindenki elismerését kivívták. A kiállítást hivatalosan Ujházi Éva igazgatónő nyitotta meg. A téli szünidei képzőművészeti táborban készült, tehetséges tanulóink alkotásai tekinthetőek meg a kiállításon, amely ugyancsak felemelő élményt tartogat a látogatók számára.