2024-03-27 | Események
У новембру 2023. године је у 33 земље одржано интернационално такмичење у знању латинског језика, под називом "Euroclassica".

У категорији "Вестибулум" која је обухватила ученике прве и друге године учења латинског језика (1. степен), учествовала је Далма Тот, ученица наше школе и освојила је бронзану медаљу. Тест који је радила на енглеском језику се састојао из четири дела: разумевање текста, граматика, митологија и римска култура.

Честитамо јој!

На слици је ученица Далма Тот и професорица латинског језика Рита Бевиз Каваи

Iskolánk tanulója, Tóth Dalma, 2023 novemberében részt vett az Euroclassica nemzetközi tesztelésen latin nyelvből, a Vestibulum (1-2 év nyelvtanulás) kategóriában, amely az 1. szint, és BRONZ minősítésben részesült! A tesztelésre 33 ország nevezett be. Maga a teszt négy részből állt: szövegértés, nyelvtan, mitológia, római kultúra. Dalma angol nyelven oldotta meg a feladatokat. Gratulálunk az elért eredményhez!

A fényképen Tóth Dalma és tanárnője Bőviz Kávai Rita'