Díjátadó

2022-10-28 | Események

Nagrada i povelje za 2022. godinu uručene najboljim recenzentima u Srbiji!
Prof. dr Bela Balint, profesor emeritus, bivši učenik Senćanske gimnazije i pokrovitelj Takmičenja iz biologije “Fabri Geza” i Takmičenja iz hemije “Mariaš Vilmoš” koje organizuje naša škola, među najboljim recenzentima u Srbiji!
Svečana dodela održana je u prostorijama CEON-a u Beogradu u petak, 23. septembra u okviru „Nedelje recenzije“, koja se tradicionalno obeležava širom sveta.
Ova priznanja se dodeljuju jednom godišnje, na osnovu kriterijuma navedenih u Pravilniku CEON-a. Za izbor nosilaca se ne raspisuje poseban konkurs, već u njemu učestvuju svi oni koji recenziraju rukopise prispele tokom godine za objavljivanje u više od 100 SCIndeks časopisa, a koji se uređuju onlajn posredstvom platforme SCIndeks Asistent.
Ovogodišnji nosioci priznanja odabrani su između 4.843 različita recenzenta iz zemlje i inostranstva, sa njihovih 11.090 recenzija. Odabrani su, dakle, između izuzetno velikog broja kandidata, izuzetno pažljivo i imaju sve razloge da se smatraju izuzetnima.
Nosioci priznanja za 2022. godinu su sledeći recenzenti:
Prof. dr Bela Balint, profesor emeritus, Srpska akademija nauke i umetnosti, Odeljenje medicinskih nauka; Institut za kardiovaskularne bolesti “Dedinje”, Beograd
Prof. dr Jelena Kotur-Stevuljević, redovni profesor, Univerzitet u Beogradu, Farmaceutski fakultet, Katedra za medicinsku biohemiju
Dr Olivera Đuragić, naučni savetnik, Naučni Institut za prehrambene tehnologije, Novi Sad
Prof. dr Darko Simović, redovni profesor, Kriminalističko-policijski univerzitet, Beograd
Prof. dr Zoran Miljković, redovni profesor, Univerzitet u Beogradu, Mašinski fakultet

(izvor:brainz.center)

SLIKE

Átadták a 2022-es év díját és oklevelét a legjobb szerbiai recenzenseknek
Prof. dr. Bálint Béla professzor emeritus, a Zentai Gimnázium egykori tanulója, és az iskolánk által szervezett Fábri Géza Biológiaverseny és Máriás Vilmos Kémiaverseny fővédnöke a legjobb szerbiai recenzensek között!
A díjátadó ünnepséget a CEON belgrádi helyiségében tartották szeptember 23-án, pénteken a világszerte hagyományosan megünnepelt „Review Week” keretében.
Az idei díjazottakat 4843 különböző hazai és külföldi recenzens közül választották ki 11.090 recenzió alapján. Az igencsak nagyszámú jelölt közül  a rendkívül körültekintően kiválasztottak joggal tekinthetik kivételesnek magukat.  A 2022-es év díjazottjai között van Prof. dr. Bálint Béla professzor emeritus is, aki egyben a Szerb Tudományos és Művészeti Akadémia Orvostudományi Osztályán a dedinjei Szív- és Érrendszeri Betegségek Intézetében dolgozik Belgrádban.
(forrás:brainz.center)

KÉPEK