Koszorúzás - Полагање венца

16-11-2022 | Dešavanja
Сенћанска гимназија обележава годишњицу рођења једног од највећих српских писаца, Сенћанина Стевана Сремца, рођеног 11.11.1855. године. Свечаности су присуствовали ученици, чланови колектива, руководства школе, као и госпођа Анико Јерас, господин Атила Јухас, као и господин Мирослав Басарић. Господин Јухас је одржао пригодан говор о животу Стевана Сремца, док је господин Басарић све то "зачинио" мало познатим чињеницама и анегдотама о Сремчевом животу. Врхунац програма приредили су ученици наше школе, Тара Стојшић у улози Зоне Замфирове, Момчило Радоњић у улози поп Ћире, Лука Марчета у улози поп Спире и Тодор Чобанов, у улози наратора. По завршетку свечаности испод бисте су положени венци.
A Zentai Gimnáziumban Stevan Sremac, kiemelkedő szerb író születésének évfordulója alkalmából 2022. november 10-én ünnepélyes keretek közt megkoszorúzták az intézmény első emeletén elhelyezett Sremac-szobrot. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével Jerasz Anikó, Juhász Attila és Basarić Miroslav is a tantestület tagjai és a diákok mellett. A jeles évfordulón Juhász Attila köszöntötte beszédével az egybegyűlteket, melyben a neves szerzőre emlékezett, Basarić Miroslavhoz hasonlóan, aki ismert eseményeket emelt ki a művész életéből. Az alkalmi műsor szereplői az iskola diákjai voltak, Stojšić Tara, Radonjić Momčilo, Marčeta Luka és Čobanov Todor, akik Sremac-művekből adtak elő részleteket, Golić Marijana, szerb nyelv és irodalom szakos tanárnő felkészítésével.